/

Začátek sezóny Oldřicha Podlipného

Ve dnech 6.-8.4.2018 Karbousmoto Czech Republic team odstartoval další motocyklovou sezonu s pořadovým číslem 34.

První závod se konal na Masarykově okruhu v Brně pod názvem Jarní cena Brna. Kvůli nízké účasti ve třídě GP 125 došlo ke sloučení 4 tříd, což mělo kvůli velkým výkonovým rozdílům jednotlivých motocyklů dopad na roztrhání jednotlivých tříd a dá se říci, že start vždy rozhodl o vývoji závodu.

V sobotním i nedělním závodě se námi podporovaný Oldřich Podlipný umístil vždy na 4. místě.

Dalším závodem letošní sezony byl závod na přírodním okruhu ve Starém Městě. Na této trati rozhoduje hlavně výkon motocyklů a tak se mu nepodařilo zajet lepší než 5. místo.

Po 14 dnech od závodu ve Starém Městě se přestěhoval na domácí okruh do Hořic. Je to jeden z nejlepších a nejnáročnějších závodů na přírodních okruzích v Evropě. Zde Oldřich Podlipný startoval již po jednatřicáté a skončil na 3. místě.

Dále se zúčastnil Kopčianského rýchlostního motookruhu, který proběhl 2.-3.6.2018. Bohužel se mu tam doposud nepodařilo zvítězit. Nedělní závod se měl jet ve 14 hodin a i když si to nikdo nechtěl připustit, měl přijít déšť. V dopoledních hodinách se objevil na vývěsce startovní rošt pro sloučenou kategorii 125 GP a 250 SP. Většina jezdců byla překvapena, obě třídy byly totiž namíchány. V tomto závodě dojel na 4 místě.

Dalším závody proběhnou v Těrlicku 16.-17.6.

Tímto přejeme Oldřichu Podlipnému a teamu Karbousmoto spoustu úspěchů.